Йога у Луцьку. Відпочинок з наплічником. Беріть курс на Боржаву! «Економ Фреш»


Найповноціннішим відпочинок може бути лише у горах. Це вам скаже бувалий мандрівник, відомий майстер хатха-йоги, інструктор лікувально-фізичної культури санаторію-профілакторію Волинського національного університету імені Лесі Українки Тарас Мирославович Цибух.

Чому краще гір можуть бути… гори з водоспадами?

– Свого часу я проводив спостереження щодо біоенергетичного впливу того чи іншого місця відпочинку на організм людини, – розповідає Тарас Мирославович. – Можу сказати, що після прогулянки у Луцьку добре себе почуваю впродовж кількох годин. А ось перебування у лісі неподалік села Кульчин Ківерцівського району «заряджає» мене підвищеним тонусом майже на цілий день. Відпочинок на озері Світязь чи на морі дає заряд енергії на тиждень. Якщо піду у горах до водоспаду, річки чи озера, то не менше два з половиною місяці житиму з підвищеним біоенергетичним зарядом.

Чому так відбувається? Річ у тім, що в атмосферному повітрі кожної місцевості негативні та позитивні іони перебувають у певному співвідношенні між собою. Джерелами шкідливих для людини позитивних іонів є різноманітні забруднення навколишнього середовища. Надлишок їх у повітрі призводить до «розрядки» організму людини і руйнації його електричної рівноваги. На думку учених, позитивні іони є причиною багатьох серцево-судинних та нервових захворювань.

Зрештою, кожне помешкання, де ми проводимо своє життя, можна розглядати як камеру з профільтрованим повітрям, у якому відсутні у необхідній кількості негативні іони. Проте їх є дуже багато у гірському повітрі. Доведено, що негативні іони утворюються також енергією, що вивільняється під час розбризкування води. Тому водоспади справляють такий «освіжаючий» вплив на організм людини. І туристи інстинктивно збираються відпочивати у місцях інтенсивного розпилення води. Негативно іонізоване повітря діє заспокійливо, підвищує спротив організму хворобам та стресам, усуває стомленість.

Виїжджаємо у Воловець…

На думку Тараса Цибуха, Боржава – найбільш доступне місце для гірського відпочинку для мешканців нашої області. Цей мальовничий хребет тягнеться на п’ятдесят кілометрів між річками Латорицею та Рікою у межах Закарпатської області. Висота найвищої вершини – гори Стій – становить 1677 метрів. До речі, Боржава є найдовшою полониною Закарпаття. Втім, хребет має свою особливість: нечисленні джерела часто пересихають, тому необхідно брати з собою достатній запас води. Для приготування їжі на відкритому повітрі у безлісистій місцевості знадобиться примус.

Як дістатись до Боржави? З Луцька необхідно вирушити до Львова. А там слід сісти на будь-який потяг, що прямує до Мукачева. Зійшовши на станції Воловець (однойменне селище міського типу знаходиться на висоті 500 метрів над рівнем моря), ви опинитеся біля підніжжя хребта. При необхідності можна зупинитися у цьому селищі або у довколишніх селах Пилипець та Подобовець, які перетворилися на туристичні осередки.

Отже, справа залишається за малим: майнути на декілька днів в гори – «посмакувати» мальовничими краєвидами, насититись свіжим гірським повітрям та вільним птахом піднятися у вир блакитних хмарин…

Подаємо приблизну програму туру на вихідні дні, яку склав Тарас Цибух.

День 1. Смт Воловець – гора Плай (1334 метрів).

Довжина маршруту становить 7,5-8 кілометрів. Його нескладно подолати без попередньої підготовки. Йти доведеться густим буковим лісом та полониною. Туристи матимуть достатньо часу, щоб десь на хребті розбити намет, сфотографуватися на фоні мальовничих краєвидів та набратися сил.

День 2. Гора Високий Верх (1508 метрів) – водоспад Шипіт.

Відстань від гори Плай до вершини Великий Верх становить 3,7 кілометра. Звідси видно увесь хребет полонини Боржава. Після перепочинку на вершині цієї гори на туристів чекає спуск до водоспаду Шипіт (один з найбільших у Карпатах), який спадає численними мальовничими каскадами з висоти чотирнадцяти метрів. Відстань до залізничної станції Воловець звідси становить десять кілометрів. За 300 метрів від водоспаду розташований найдовший швидкісний витяг в українських Карпатах (довжина спуску 1500 метрів, перепад висоти – 402 метри).

Кількість негативних іонів у кубічному сантиметрі повітря:

у квартирі – 50,

на міській вулиці – 100-500,

у лісі – 1000-2000,

на пляжі моря, о.Світязь – 2000-5000,

у горах – 50000-10000,

біля водоспаду – 10000-50000

після грози – 50000-100000

89 views

Добавить комментарий