ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ЙОГИ НА ВОЛИНІ

371544996

Унікальна система з елементами йоги засновником якої є Василь Васильович Козак, «приїхала»  на Волинь у 1995 році. Завдяки показовим виступам, які   відбулись на святкуванні ювілею факультету фізичної культури, програма зацікавила багато людей. В короткий термін на базі центру туризму та екскурсій розпочались заняття з групами  дітей, студентів і дорослих. Паралельно проводились пробні заняття з йоги у школах, технікумах, інститутах. Фактично, за перші 6 місяців близько  1000 волинян, отримали шанс, освоїти базовий рівень методи, що дає надзвичайні практичні результати у напрямку вирішення проблем зі здоров’ям, психологічної нестабільності та інших питань, виникаючих, як перепони на життєвому шляху.

Восени 1996 року, директори всіх обласних центрів туризму України, з’їхались на республіканську нараду, що відбулася у Луцьку. Після  виступу, з програмою йоги, на цьому з’їзді, було настільки захоплено-активне реагування людей, що це надихнуло  на заняття з наймолодшим населенням міста. Розпочався новий етап у розвитку «здорової Волині», заняття йогою з  6 — річними  дітками, на базі 32 дитячого дошкільного закладу. Метою було — закласти у свідомість дітей правильне відношення до свого тіла, поведінки та  сприйняття  навколишнього світу. Довгими нотаціями цього не досягнути, а ігровою  програмою –  цікаво і ефективно! Уже через 3 місяці на спортивному святі міста, діти, що займались у групах, здобули найкращі результати у змаганнях по бігу, стрибках, метанню. На цьому ж  святі  вони виступили з  програмою, по якій займались останні 3 місяці. Ще через 3 місяці інші дитячі садки міста були залучені до ознайомлення  з показовими виступами, уже  суттєво підготовлених, маленьких «йогів». А ще через 3 місяці «прозвучав» грандіозний виступ на фестивалі, присвяченому дню захисту дітей.

Подальший крок у  поширенні йоги на Волині – це  семінар організований весною 1997 року  для інструкторів з фізичної культури дитячих дошкільних закладів міста. 18 Інструкторів пройшли підготовчий курс йоги, на якому вивчили один із базових комплексів, і протягом кількох тижнів займались з дітьми у дитячих закладах по новій програмі. Виявилось, що ця програма набагато цікавіше діє на дітей, ніж звичайна фізкультура. В кількох з експериментальних дитячих закладів  були створені показові групи. Нововведення у заняттях фізкультурою, обговорювались на науковій конференції керівників дошкільних дитячих закладів. На конференцію було представлено багато матеріалів, тестів, що давали можливість порівняти і оцінити результати впливу йоги на дітей. На той час,  програма була випробувана на 4 900  чоловік, мала позитивний результат і  логічним продовженням цього процесу, було б її офіційне затвердження. Але невмируща бюрократія хотіла все нових і нових доказів, що забирало час, призначений для зовсім інших речей.  Довелось наукову сторону програми відкласти на невизначений термін, і продовжувати заняття у своєму ритмі.

Упродовж 1997 – 1999 років  організувався оздоровчий центр «Едельвейс».  Це дало можливість комплексного підходу  до занять йогою. У комплекс міроприємств цього центру входила баня, тренажерний зал, гімнастичний зал. Приміщення у якому розмістився центр було зручним, з хорошим дизайном та якісним обладнанням. На той час існувало 5 постійно діючих груп : 2 дитячі і 3 дорослих. За рік, в середньому 2800 волинян, отримали необхідну реабілітацію у  «Едельвейсі». Окрім занять йогою, спеціальних вправ по загальній фізичній підготовці, проводились лікувальні масажі 4-х рівнів складності. У центрі відбувалась професійна підготовка інструкторів з йоги, які проводять заняття  у Волинській, Рівеньскій, Чернівецькій, Івано — Франківській та Львівській областях.

Наприкінці 1999 року фінансова криза зупинила діяльність центру. Заняття продовжились у дитячих дошкільних закладах, одночасно проводились навчання інструкторів з йоги у м. Рівне.  У 2000 році загальна кількість  йогів, різної кваліфікації, від початкового рівня до інструктора, що системно займались по привезеній у 1995 році на Волинь програмі, склала більше 50 людей. У цей період активно напрацьовувались фото та відео матеріали по заняттях в групах та  виїзних семінарах – у  горах, на озерах.

Загальні результати роботи станом на 2001-2002 роки створили передумови для організації школи. Інструктори, підготовлені на Волині, успішно займались з групами  у Луцьку і Волинській області, та за її межами. За роки  роботи, назбиралось багато  відео та фотоматеріалів. Було розроблено нові програми для масажу. Постійно проводились семінари та конференції, на яких обговорювались та практично розбирались комплекси вправ, масажі, планувались подорожі.

Усі наступні роки, аж до 2004 року, коли була створена  «ШКОЛА ЙОГИ ЦИБУХА ТАРАСА» заняття йогою поступово набували популярності не тільки на Волині, а й в цілому в Україні і за кордоном. Але програма занять, що була створена Василем Козаком, лишається унікальною і надалі, як в дотриманні особливої структури поєднання вправ, масажів та  багатьох інших елементів, так і в тих результатах, що отримують від цих занять люди.

Засновник школи  — Цибух Тарас Мирославович:

диплом музичної школи по класу скрипка, диплом режисера сцени, диплом спеціаліста по класичному та лікувальному масажу, вища освіта за спеціальністю фізичне виховання, одружений, є син.

Особлива подяка:

— Завадському В.І. – хто дав можливість розвитку програми по заняттях з йоги на Волині;
— Божидарнику В.В – за те, що він приділив увагу і час, у процесі становлення;
— Толстіхіну Л.А. – директору ЦТСЕ, центру  — першого залу, де почалися заняття по програмі;
— Коліснику Б.І. – за те, що він посприяв в організації залу центра «Едельвейс»;

—  Цибуху Максиму за співпрацю,
— Злотницькій М.Ф. – за допомогу в організації груп;
— Завідуючим дитячих дошкільних закладів № 25, 7, 16, 17, 32 садків, за те, що вони дали можливість дітям займатися по програмі з йоги;
— Гірич Олі й Оксані – першим інструкторам з йоги на Волині;
— Терпелюк Валі за підтримку і допомогу, організацію груп;
— Сотниковій Ганні, Кравченко Наташі, Сац Юрі, Михайлюті Сашкові і Бучман Дмитру – за допомогу по роботі в центрі «Едельвейс»;
— Буряк Валі – що приймала участь у першій телепередачі;
— Сапожнік Михайлові, Опейда Русланові, Сущику Анатолію – за організацію груп у Рожищанському районі;
— Сімчук Тані (м.Рівне) – за допомогу при фотографуванні масажу;
— Іванюжиній Світлані – за те що повірила в себе і продовжила заняття з дітьми;
— Віталію («Фотосвіт») – за величезну допомогу при роботі з фотографіями;
— Гайдамака Ірі –  за відео зйомки для передачі «Аудиторія»;
— Паламарук Наташі й Альоні – за організацію груп у Вижниці (Чернівецька область);
— Кузнєцову Михайлові – за запис музики, оформлення книг.