Чай Масала

Чай Масала (буквально «чай із суміші спецій»)

Масала є особливо заварену комбінацію міцного чорного чаю, молока і прянощів. Спеції підбираються виходячи з індивідуальних переваг, втім, можна готувати смачний напій за перевіреними і популярним рецептами.

У рецепт входять такі складові, як:

  • Крупнолистовий чорний чай, що володіє сильним смаком і ароматом

Індійський спосіб приготування розрахований на недорогі, але міцні сорти – спеції «відбивають» 80% смаку чайного листя.

  • Молоко

У чай додають парне або охолоджене молоко, намагаючись уникати занадто знежирених рідин.

  • Спеції

За допомогою різних комбінацій прянощів вдається створювати багато оригінальних чайних напоїв. Рецепт одного варіанта масала може абсолютно не схожим на інший. В Індії кожна жінка прагне винайти свій секретний рецепт, який стане символом її турботи про гостей.

  • Цукор

Спеції додають напою пікантності, але смакові рецептори буквально «просять» організм про перепочинку. Цукор знижує сприйнятливість до прянощів і м’яко підкреслює молочні нотки.

        Корисні властивості:

  • Надає бадьорість. Особливо це необхідно взимку, восени і навесні, коли обмін речовин уповільнений і його потрібно запустити;
  • Покращує травлення;
  • Знімає сонливість;
  • Запобігає розвитку холестеринових бляшок і очищає кров;
  • Насичує організм такими вітамінами, як PP, A, B, C;
  • Покращує стан судин, запобігає їх ламкість. Даний ефект досягається завдяки великому вмісту дубильних речовин;
  • Нормалізує кровообіг і внутрішній тиск.

Стародавні індійські системи оздоровлення організму рекомендують вживання цього чаю практично всім, називаючи його «живим вогнем». Особливо корисний він при авітамінозі, слабкому імунітеті, а так само тим, хто дотримується дієти. Він дозволить запустити метаболізм і допоможе підтримувати роботу організму на високому рівні.

        Рецепт:

Перш ніж готувати індійський чай, потрібно запастися основними інгредієнтами:

  • літр свіжого молока;
  • 2-3 столових ложки чорного листового чаю (бажано, найбільшого);
  • Підсолоджувач (нейтральний цукор, ароматний мед);
  • базові спеції: імбир (мелений або свіжий, ретельно порізаний) і кориця (бажано у вигляді паличок), гвоздика, зерна запашного перцю, мелений мускатний горіх, кардамон і аніс.

Не подобається запах або смак певних спецій? Просто виключіть їх з рецепта – спосіб приготування від цього не зміниться.

  1. Промийте заварку холодною водою, а потім на кілька хвилин залиште листя настоюватися.
  2. Класичний рецепт вимагає подрібнити все спеції до стану порошку. Однак багато людей люблять спостерігати, як красиво плаває в чашці паличка кориці або ароматна гвоздика.
  3. Візьміть чисту каструлю, попередньо сполоснувши її холодною водою (простий спосіб запобігти пригорання молока).
  4. Доведіть молоко до кипіння і додайте в нього все подрібнені спеції.
  5. Зробіть вогонь мінімальним і пару хвилин помішуйте молоко, щоб спеції рівномірно розподілили свій смак.
  6. Додайте в каструлю чорний чай і варіть напій ще 3-4 хвилини до досягнення рівномірного кремового відтінку.
  7. Напій придбав благородний кремовий колір? Зніміть каструлю з вогню і настоюйте його під кришкою близько 5 хвилин.
  8. Розливайте по чашках і насолоджуйтеся оригінальним смаком!

Рецепти приготування чаю можуть різнитися, відповідно до традицій та/чи смаків якоїсь родини або регіону.

Наприклад, дехто змішує усі складники з самого початку, доводить до кипіння, а потім негайно відціджує та подає; інші ж можуть давати складникам покипіти на маленькому вогні трохи довше або ж кип’ятять лише чайні листки, а спеції додають наприкінці (чи навпаки).

Експериментуйте та вмикайте творчість!

    Ефект спецій в напої:

Кожна спеція, додається в чай ​​масала, дає певний ефект, що впливає на організм і його працездатність. • Кардамон покращує мозкову діяльність, покращує апетит, благотворно впливає на діяльність серця. У ньому дуже багато кальцію, магнію і цинку, тому він дуже корисний при застуді. Додається в молоко кардамон здатний нейтралізувати його слизо -утворюючі властивості. Дуже добре поєднується з корицею; • Кориця. Завдяки яскраво вираженим антиоксидантним властивостям нейтралізує шкідливий вплив холестерину. Антисептичні властивості допомагають запобігати простудні хвороби. Кориця стимулює роботу серцевого м’яза, втамовує відчуття голоду, чудово бадьорить. Добре поєднується з індійським і чорним перцем;• Гвоздика. Також має антиоксидантні і протигрибкові властивості. Піднімає настрій, позбавляє від депресії, заспокоює і розслабляє. Краще поєднується з імбиром;• Чорний перець. При приготуванні цього виду чаю краще взяти не звичайний перець, а перець горошком, після чого змолоти його слід самостійно. Він має властивість зміцнювати м’язи, покращувати роботу нервової діяльності. Крім того, перець здатний підняти настрій, надати бадьорість;• Імбир зміцнює імунітет і підвищує здатність організму протистояти хворобам і простуд. Він здатний прискорити метаболізм, тому багато жінок додають його в напої і страви, знаючи про його жироспалюючі властивості. Корінь імбиру тонізує, знімає втому, а так само допомагає позбутися від почуття нудоти. Прекрасно він буде поєднуватися в чаї масала з медом і молоком.

Знаючи про користь основних спецій, найчастіше додаються в цей напій, можна буде самостійно визначити необхідні інгредієнти і їх пропорції. Це допоможе не тільки домогтися оздоровчого і тонізуючого ефекту, який так необхідний людині в період весняних простудних захворювань, але і дозволить створити власний, унікальний і ні з чим не порівнянний чай .

     Секрети:

• Вся повнота смаку розкривається тільки в тому випадку, якщо напій буде міцним. Слабо заварений чай не принесе ніякого задоволення, оскільки буде схожий на звичайний чай з молоком;

• Жирність молока відіграє дуже велику роль. Найбільш смачний буде той чай, в який додали молоко високого відсотка жирності;

• Не варто класти в підготовлюваний напій все спеції, які є вдома. Недарма знавці цього сорту чаю кажуть, що для кожної спеції необхідно підбирати пару так, немов це пошук супутника життя. Деякі спеції настільки погано поєднуються, що не тільки не відтінюють смак один одного, але і вб’ють всю красу напою;

Від того, на ранкову або вечірню трапезу готується чай масала, теж залежить дуже багато чого. Деякі радять підбадьорливі спеції класти в напій тільки вранці, щоб активізувати організм на тривалу роботу. Вечірній чай же повинен володіти розслаблюючими і заспокійливі властивості, а це значить, що вибір і поєднання спецій для нього повинен бути особливим.

 

181 views

Добавить комментарий